Informace o nás

      Starokolínská bouda je majetkem Sokola Starý Kolín, nachází se v Krkonoších - Hořejším Vrchlabí v polovině Žalského kopce ve skiareálu Herlíkovice.

     Po jejím vyhoření v roce 1995 se rozhodla parta nadšenců, většinou členů sokola, boudu opravit a nadále ji provozovat. Díky pomoci sponzorů, pár drobných od pojišťovny a hlavně nekonečné dřiny všech brigádníků se to povedlo.

     Všichni pamětníci původní boudy hned poznají její velkou proměnu, po požáru se muselo strhnout celé první patro a postavit znovu (viz.video), díky tomu se zvětšila kapacita na osm dvou až pětilůžkových pokojů a došlo k rekonstrukci toalet a umýváren. Dále bylo vybudováno - nová velká kuchyně, nová terasa kolem chalupy, další sprchy v přízemí, nová veranda, pivní koutek s výčepem, lyžárna, sušárna a hlavně nové ustřední topení s kotlem na dřevoplyn.

     V součastné době je chalupa provozována v letní i v zimní sezoně, která je každoročně plně obsazena. Po dohodě je zde možno pořádat srazy, oslavy a pod. Chalupa se nepronajímá přes silvestra a na Kolínské jarní prázdniny. Po špatných zkušenostech a stížnostech rekreantů na chalupu není povoleno brát psi, kočky a další domácí mazlíky. 

    V letní sezoně je možno parkovat přímo u chalupy, v zímní lze využít hlídané parkoviště na Křížovkách, cca 2 km od chalupy. Pro dopravu lyží a zavazadel lze využít TAXI skůtr přímo z parkoviště.

     K desátému výročí vyhoření boudy jsme se rozhodli učininit ji nekuřáckou a kupodivu si zvykli i ti největší kuřáci :-)